Ciechanowska Grupa Airsoftowa BOA, została zawiązana w listopadzie 2010 roku, w związku z potrzebą realizacji większych projektów militarnych w lokalnym środowisku.

Początkowo grupa liczyła około 30 operatorów, w chwili obecnej z racji na podwyższenie poprzeczki oraz presję jaką kładziemy na selekcję liczba ta uległa zmianie.

Od samego początku BOA miała na celu wprowadzenie pełnego profesjonalizmu, począwszy od wyszkolenia, poprzez zastosowanie hierarchii, a na wyposażeniu kończąc.

W związku z powyższym wprowadzono standaryzację umundurowania oraz wyposażenia podstawowego, a następnie określono wyposażenie specjalistyczne uwzględniające specjalizację operatora.

Przyjęto na wyposażenie repliki broni wykorzystywane przez rzeczywistą jednostkę KGP jaką jest BOA (Biuro Operacji Antyterrorystycznych).

Z racji na charakter grupy, utworzono sekcję szturmową wyspecjalizowaną w czarnej taktyce oraz systemie MOUT.

Ponadto równolegle rozwijana jest sekcja wyspecjalizowana w taktyce zielonej wyposażana w sprzęt i uzbrojenie według wciąż koncepcyjnego systemu uzbrojenia Polskiego Żołnierza XXI wieku znanego pod nazwą "Tytan".

 

Dzięki kontaktom w środowisku możliwe było nawiązanie współpracy z miejscową Komendą Policji w ramach akcji społecznych oraz miejscową Komendą WKU w celu wzbogacenia wiedzy własnej w tematyce obronności.

W celach treningowych do dyspozycji mamy teren byłego poligonu wojskowego położonego w bliskim sąsiedztwie okolicznej miejscowości Targonie. Pozostałe miejsca na terenie których odbywają się szkolenia to między innymi tereny leśne w okolicach miejscowości Grędzice, ośrodki szkoleniowe na terenie Warszawy oraz teren zurbanizowany w Łomiankach.

 

W chwili obecnej prowadzony jest nabór do grupy. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji w zakładce rekrutacja.

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem.